Hlavní kontakt organizace: +420 737 729 282 info@zasklem.com

Odborné praxe

Za sklem o. s. umožňuje na pracovištích svých poboček absolvovat studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol  různé druhy odborných praxí v rámci jejich výuky a/nebo studijních programů.. Praktikant tak po dobu své praxe vykonává činnosti odpovídající zaměření střední školy či profilu jeho studijního oboru. Délka vykonávané praxe závisí na požadavku studenta, přesný časový rozsah pak na domluvě studenta a zástupce organizace nebo služby. S ohledem na vytíženost pracovišť a jejich kapacitu doporučujeme praxi plánovat s potřebným předstihem. Pořadí praxí je dáno pořadím přijatých žádostí a kapacitou konkrétního pracoviště, kde je praxe poptávána.


Podmínky odborné praxe v Za sklem o. s. 

  • Praxe je umožněna studentu kterékoliv střední, vyšší odborné nebo vysoké školy na základě smluvního vztahu mezi vedením dané pobočky organizace a studentem nebo vysílací školou.
  • První dny praxe pracuje student pod dozorem, postupně je mu ale přenecháván větší prostor pro vlastní realizaci, ovšem vždy pod odborným dohledem mentora nebo jím pověřeného pracovníka služby.
  • Praktikant musí dodržovat veškeré vnitřní předpisy organizace, se kterými je seznámen pověřenou osobou při nástupu na praxi. Stvrzuje tak svým podpisem v Prohlášení praktikanta.
  • Zásadní porušení předpisů, se kterými byl student seznámen, může být důvodem ukončení praxe ze strany organizace.
  • Odborná praxe probíhá bez nároku na odměnu. Jízdné a stravné není praktikantům propláceno.

Průběh praxe

  • Ředitel dané pobočky určí před začátkem praxe mentora zodpovědného za její  nastavení, dojednání a průběh.
  • Mentor sjedná se zájemcem o praxi v organizaci schůzku na pracovišti, společně proberou cíle praxe, náležitosti přihlášky na praxi nebo smlouvy o praxi.
  • Přihlášku nebo smlouvu o praxi vyzvedne student ve škole.  Po vzájemné dohodě a podpisu dokumentů vedením organizace a studentem nebo vysílací školou je stanoven termín zahájení praxe, její cíle, konkrétní činnosti a harmonogram prací.
  • První den praxe je praktikant seznámen s pracovištěm, podmínkami bezpečnosti práce a vnitřními předpisy organizace, zásadami ochrany informací, zákazem jejich zneužití, zákazem pořizování fotografií, kopírování materiálů, dokumentace a vynášení kopií vnitřních pravidel služby. Je seznámen s rizikovými situacemi klientů.
  • Student je po celou dobu praxe pod vedením a dohledem mentora nebo jím pověřeného pracovníka.  Mentor vede záznamy o  realizaci praxe, poskytuje praktikantovi zpětnou vazbu, konzultuje se studentem případné problémy nebo konflikty na pracovišti. Průběžně zjišťuje zpětnou vazbu ze strany studenta. Praxe je zakončena vzájemnou evaluací a vyhotovením hodnotící zprávy o praxi pro vysílací školu.

Napište nám

3 + 2 =